Chociaż coraz więcej mówimy o seksie i wszystkich zagadnieniach, które się z nim wiążą, to jednak nadal jest wiele obszarów, które są tematem tabu, albo które poruszane są niechętnie. Niestety to powoduje, że wiele zachowań seksualnych postrzeganych jest w kontekście stereotypów, które niejednokrotnie mają niewiele wspólnego z faktami. Co więcej, przeprowadzanych jest coraz więcej badań, które mają nam odpowiedzieć na pytania związane z seksem i różnymi zachowaniami w sferze intymnej, ale choć one obalają wiele z mitów i założeń, to jednak często nie przedostają się do świadomości większego grona ludzi. To powoduje, że dla wielu osób, ludzie kupujący czy używający akcesoria bdsm, są dewiantami i niebezpiecznymi osobami, które preferują przemoc. Jak się jednak okazuje, prawda jest zupełnie inna, a co więcej, może się okazać, że osoby preferujące wiązania BDSM, mogą mieć w sobie mniej agresji i złości, niż osoby uprawiające waniliowy seks – a więc taki, który pozbawiony jest perwersji i akcesoriów, które mogą się kojarzyć z przemocą.

Jak powinniśmy postrzegać akcesoria BDSM?

Są ludzie, którzy interesują się takimi rzeczami jak akcesoria BDSM i z nich korzystają.

Są też tacy, którzy choć wykazują zainteresowanie, to jednak nie wyobrażają sobie, aby korzystać z takich propozycji jak chociażby wiązania BDSM, bo uważają je za coś niewłaściwego. Są też w końcu i tacy, którzy brzydzą się takimi rzeczami i z góry je odrzucają. Warto jednak mieć świadomość, że takie akcesoria BDSM mogą być wykorzystywane tylko tam, gdzie obydwie strony wyrażają na to zgodę i gdzie panuje głębokie zaufanie. Tylko wówczas będziemy mieli do czynienia ze zdrowym BDSM, które nie będzie miało nic wspólnego z przemocą, gdy każda ze stron będzie wiedziała, że w każdej chwili może przerwać takie czy inne działania. Co więcej, mamy tutaj akcesoria BDSM, które są stosunkowo delikatne, jak chociażby kajdanki i które nie muszą się nawet kojarzyć z żadną przemocą. Na coś bardziej rozbudowanego, jak pejcze czy klamry na sutki, można się zdecydować dopiero wówczas, gdy będziemy mieli pełne zaufanie do partnera.

Czy jest coś złego, gdy podobają nam się wiązania BDSM?

Jeśli chcielibyśmy spróbować tej formy zbliżeń, ale obawiamy się agresji ze strony partnera, to warto zapoznać się z badaniami, które przybliżą nam to zagadnienie. Możemy być wówczas zaskoczeni tym, że osoby wykorzystujące w sytuacjach intymnych akcesoria BDSM są bardziej zadowolone z życia niż ludzie, którzy z tych akcesoriów nie korzystają. Co więcej, szereg różnych badań wykazał również, że osoby te mają mniejszą ilość zaburzeń psychicznych niż ci, którzy nie wyobrażają sobie, aby w ich sypialni mogły się pojawić akcesoria BDSM. Z pewnością ma na to wpływ fakt, że ludzie lubiący BDSM nie oszukują siebie i robią to na co naprawdę mają ochotę, oczywiście w granicach ustalonych z partnerem. Jeśli więc podobają nam się wiązania BDSM, to powinniśmy się na nie zdecydować i nie powinniśmy mieć tutaj żadnych obaw, że coś jest z nami nie tak. Wręcz przeciwnie, jesteśmy ze sobą szczerzy, a to oznacza, że nasza psychika będzie się miała bardzo dobrze, co będzie wpływało na naszą satysfakcję z życia.

Jeśli interesują nas akcesoria BDSM i od dłuższego czasu zastanawiamy się nad tym, czy nie powinny się one pojawić w naszej sypialni, to warto na ten temat porozmawiać z naszym partnerem czy partnerką. Jeżeli druga strona nie widzi żadnych przeciwwskazań, to powinniśmy spróbować. Może się okazać, że wiązania BDSM będą wywoływały w nas tak przyjemne uczucia, że będziemy odczuwali nie tylko większą satysfakcję w łóżku, ale również i w codziennym życiu. To z kolei będzie się przekładało na fakt, że robiąc to, co faktycznie sprawia nam przyjemność i nie mając w związku z tym żadnych wyrzutów sumienia, będziemy mniej podatni na depresje i zaburzenia nastroju, jak również nasze zaspokojenie seksualne, może wpływać na fakt, że będziemy bardziej otwarci na świat i innych ludzi. Najważniejsze jest to, abyśmy żyli w zgodzie z sobą, a jeśli akcesoria BDSM się do tego zaliczają, to warto zadbać o ich obecność w naszej sypialni. Fakt, że lubimy taką formę seksu, nie oznacza, że mamy w sobie za dużo agresji.

Co więcej, poza sypialnią, gdzie będzie panowała zależność osoba dominująca – osoba uległa, takie związki mogą być oparte na partnerstwie.