Osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózku inwalidzkim, muszą mierzyć się z wieloma przeszkodami, które pojawiają się w przestrzeni dookoła nich. Nie zawsze można je pokonać samodzielnie, niejednokrotnie potrzebna jest pomoc drugiej osoby, a i tak, może się okazać, że bezpieczne pokonanie schodów, będzie niezwykle trudnym zadaniem. Dlatego też warto wiedzieć, że proponowane jest rozwiązanie, jakim jest schodołaz do wózka inwalidzkiego. Jest to specjalne urządzenie, występujące w różnych modelach, które ma ułatwić bezpieczne pokonanie schodów. Jak się okazuje schodołaz do wózka inwalidzkiego, może mieć specjalne gąsienice, jak i może mieć odpowiednio przygotowane kółka, które będą pokonywały schodek za schodkiem.

Nie mniej, warto się zastanowić, jaki schodołaz do wózka inwalidzkiego będzie najlepszy w naszym przypadku i przede wszystkim najbezpieczniejszy. Dzięki niemu łatwiej będzie nam pokonać nawet długie czy kręte schody. Co daje nam schodołaz do wózka inwalidzkiego? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że taki schodołaz do wózka inwalidzkiego może być wykorzystywany w różnych miejscach, tak na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. W przeciwieństwie do windy, która jest montowana przy schodach i nie ma możliwości zmiany jej lokalizacji, schodołaz do wózka inwalidzkiego jest mobilny. To oznacza, że po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, a więc będziemy mogli go zabierać ze sobą.

Pozwala on na wygodne i bezpieczne pokonanie schodów, bez względu na ich długość i kąt nachylenia. Co więcej, dzięki pasom zabezpieczającym, jakie posiada taki schodołaz do wózka inwalidzkiego, nie musimy się obawiać, że taka osoba poruszająca się na wózku spadnie podczas pokonywania schodów. Najnowsze modele tego urządzenia dają nam możliwość pokonania nawet krętych schodów, a to oznacza, że żadne bariery architektoniczne nie będą już dla nas problemem. Warto zobaczyć jakie modele tego urządzenia są proponowane i wybrać taki, który najlepiej będzie nam odpowiadał. Schodołaz do wózka inwalidzkiego jest bardzo bezpieczny Oczywiście nie musimy kupować takiego sprzętu, bo zawsze możemy poprosić kogoś, aby pomógł nam zjechać po schodach.

Jednak wówczas cały nasz ciężar będzie spoczywał w rękach tej drugiej osoby, a to wbrew pozorom może stanowić niebezpieczną sytuację. Jeśli zdecydujemy się na schodołaz do wózka inwalidzkiego, to może się okazać, że druga osoba również będzie potrzebna, jednak będzie nas ona tylko asekurowała. Większą część naszej wagi, będzie na siebie przejmowała maszyna, co znacznie zmniejszy niebezpieczeństwo wystąpienia groźnych sytuacji. Dodatkowo warto wiedzieć, że taki schodołaz do wózka inwalidzkiego, wyposażony jest w akumulator, a to oznacza, że dzięki temu spokojnie będziemy mogli pokonać bardzo dużą ilość schodów, zanim konieczne będzie jego kolejne naładowanie. Taki schodołaz do wózka inwalidzkiego posiada specjalne mocowania, które szybko i sprawnie pozwolą na połączenie go z wózkiem, a całość będzie odpowiednio zabezpieczona.

Koniecznie zobaczmy, jaki schodołaz do wózka inwalidzkiego może być nam zaproponowany i który z modeli będzie najlepszym rozwiązaniem w naszym przypadku. Dodatkowo jeszcze powinniśmy mieć świadomość, że choć taki schodołaz do wózka inwalidzkiego kosztuje kilkanaście tysięcy złotych, to jednak jego cena nie powinna być dla nas problemem. To dlatego, że możemy starać się o dofinansowanie do zakupu tego sprzętu. Dzięki niemu będziemy mogli szybko i przede wszystkim bezpiecznie pokonywać schody, a to oznacza, że nie powinniśmy mieć problemów, z otrzymaniem takich pieniędzy, potrzebnych na jego zakup. Jeśli nie wiemy, który schodołaz do wózka inwalidzkiego będzie najlepszy, to warto na początek wypożyczyć różne modele, a dopiero jak będziemy mieli porównanie między nimi, wybrać ten, który na stałe powinien się znaleźć w naszym domu.