Niejednokrotnie dzieje się tak, że czujemy się zmęczeni, ciągle senni i osłabieni, ale zamiast iść do lekarza i przeprowadzić gruntowne badania, zrzucamy to na karb przepracowania, zabiegania, zbyt małej ilości snu i jednocześnie zbyt dużej ilości kawy. Prawda jednak jest taka, że tego typu sygnały wysyłane przez nasz organizm, mogą wskazywać na chorobę Hashimoto. Jest to choroba, w której układ immunologiczny atakuje własny organizm, głównie tarczycę, co prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego w organizmie. Dlatego jeśli ciągle czujemy się osłabieni i zmęczeni, to powinniśmy dopilnować, aby jak najszybciej przebadał nas endokrynolog poznań. Wówczas będziemy mieli dokładne wyniki, a taki specjalista będzie mógł powiedzieć, czy przyczyną naszego niewłaściwego samopoczucia, nie jest właśnie to schorzenie. Jeśli tak, endokrynolog poznań dobierze dla nas nie tylko odpowiednie leki, ale również zaproponuje niezbędną dietę.

Endokrynolog poznań wszystko nam dokładnie wyjaśni

Oczywiście, jeśli nasz organizm zmaga się z jakąś chorobą, to powinniśmy się jak najwięcej o niej dowiedzieć.

Dlatego też, endokrynolog poznań przeprowadzi niezbędne badania, a jeśli potwierdzi swoje przypuszczenia, to bliżej przedstawi nam zagadnienia związane z chorobą Hashimoto. Dowiemy się wówczas, że prawdopodobnie jest ona o podłożu genetycznym, ale może jej sprzyjać stres, niewłaściwa dieta czy problemy emocjonalne. Co więcej, endokrynolog poznań wyjaśni nam nie tylko to, że nasze osłabienie wynika właśnie z tej choroby, ale przez jej negatywny wpływ na pracę naszej tarczycy, możemy mieć problem z utrzymaniem właściwej wagi ciała, z zatrzymywaniem wody w organizmie, jak i z nadmiernym odczuwaniem zimna.

Jakie leczenie wprowadzi endokrynolog poznań

Mając niezbędne informacje endokrynolog poznań będzie mógł wprowadzić właściwe leczenie. Przede wszystkim będzie się ono skupiało na leczeniu tarczycy, bo to ona jest atakowana przez układ immunologiczny, a z kolei przez jej nieprawidłowe działanie, źle funkcjonuje cały nasz organizm. To też oznacza, że musimy nie tylko przyjmować niezbędne leki, które przepisze nam endokrynolog poznań, ale również powinniśmy wprowadzić właściwą dietę. Pomoże tutaj dieta śródziemnomorska, a więc taka, która zawiera w sobie wiele warzyw, owoców, oliwy i wody.

Warto również dopilnować, aby w naszej diecie znajdowało się źródło wapnia i magnezu, co także pomoże w utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej. Jeśli pozwolimy, aby zajął się nami endokrynolog poznań, będziemy mieli szansę na normalne funkcjonowanie, mimo choroby jaką jest Hashimoto. Jeśli widzimy, że nasz organizm zaczął funkcjonować inaczej niż do tej pory. Jeśli mimo zwiększonej ilości snu i czasu na odpoczynek, nadal czujemy się zmęczeni i senni, to z pewnością powinniśmy udać się do lekarza. Warto dopilnować, aby przebadał nas endokrynolog poznań, bo będzie on mógł nam powiedzieć, czy nasze problemy nie są związane z nieprawidłowym działaniem tarczycy. Może się okazać, że będą one spowodowane zaburzeniem działania hormonów, ale może być również tak, że przyczyną naszych problemów będzie choroba Hashimoto. Wówczas endokrynolog poznań będzie musiał nie tylko wprowadzić odpowiednie leki, które będą miały poprawić działanie tarczycy, ale również zaleci nam przejście na konkretną dietę.

Taką, dzięki której będziemy dostarczać do naszego organizmu odpowiednie ilości witamin i minerałów. Może się wówczas okazać, że uda nam się zatrzymać postęp choroby, a co się z tym wiąże, że lepiej będziemy funkcjonować, mniej będziemy zmęczeni i będziemy mieli więcej siły.