Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo, właściwie dobrana fryzura może zmienić nasz wygląd i dodać nam pewności siebie. Zazwyczaj jest tak, że przyzwyczajamy się do jednego ułożenia włosów, albo ich związywania, a to oznacza, że później trudno jest nam się przekonać do zmiany, bo obawiamy się, że nie będziemy się wówczas dobrze czuć w nowej fryzurze i szkoda tylko naszych pieniędzy. Prawda jednak jest taka, że jeśli trafimy na profesjonalistę, to będzie on potrafił dobrać do nas odpowiednią fryzurę i co więcej, tak ją wykona, że nie będziemy mieli żadnych zastrzeżeń. Dlatego też warto zobaczyć na czym polega cieniowanie włosów, bo może się okazać, że to właśnie to rozwiązanie ze świata fryzur będzie dla nas odpowiednie. Dzięki niemu będziemy mogli sprawić, że wizualnie nasze włosy będą się wydawały grubsze i bardziej gęste niż w rzeczywistości. Co więcej, odpowiednio przeprowadzone cieniowanie włosów może sprawić, że będą się one lepiej układały, będą łatwiejsze do okiełznania, a co więcej, może się okazać, że dzięki temu łatwiej będzie nam też wydobyć z twarzy to, co zdecydowanie można będzie uznać za jej mocne strony.

Na czym polega cieniowanie włosów?

Zanim zdecydujemy się na jakieś zmiany w naszej fryzurze, powinniśmy najpierw dokładnie się dowiedzieć na czym one będą polegały, co fryzjer musi zrobić, aby uzyskać efekt końcowy i co więcej, jak może się on prezentować. Dlatego też, jeśli zostanie nam zaproponowane cieniowanie włosów, a nigdy wcześniej nie mieliśmy tego robionego, to warto się dopytać o co w tym chodzi. Przede wszystkim cieniowanie włosów to technika polegająca na ich skróceniu, ale będzie się to odbywało warstwami.

To oznacza, że takie cieniowanie włosów sprawia, że te, które są pod spodem są dłuższe od tych, które są na zewnątrz. Dzięki temu fryzura nabiera sprężystości, jest lżejsza, sprawia wrażenie, że mamy więcej włosów, a co więcej nasza twarz wydaje się dzięki temu szczuplejsza. Takie cieniowanie włosów można przeprowadzić na każdych włosach, co więcej, różne są ich techniki, a to oznacza, że po każdej wizycie u fryzjera możemy to mieć wykonane trochę inaczej. Warto tutaj też podkreślić, że jeśli zdecydujemy się na cieniowanie włosów, a mamy je kręcone, to będą się one jeszcze bardziej kręciły, a nasze loki będą bardziej sprężyste. Dlatego też, bez względu na to, jakie mamy włosy, powinnyśmy się zastanowić czy ich cieniowanie, nie będzie dla nas najlepszą propozycją.

Cieniowanie włosów musi być odpowiednio dopasowane

Warto wiedzieć, że cieniowanie włosów przyniesie odpowiedni skutek tylko wówczas, gdy będzie odpowiednio przeprowadzone. To oznacza, że fryzjer najpierw musi sprawdzić strukturę i grubość naszych włosów, czy mają tendencję do kręcenia się czy nie, jak również to, jaki mamy kształt twarzy. Co więcej, takie cieniowanie włosów powinno być dopasowane również do tego jakiej długości mamy włosy, bo cieniowanie włosów krótkich będzie wyglądało trochę inaczej, niż cieniowanie długich. Poza tym, do cieniowania włosów powinno się używać odpowiednich narzędzi, takich które pozwolą na odpowiednie podcięcie włosów do różnej długości, ale jednocześnie też nie będą tych włosów niszczyły, chociażby przyczyniając się do powstawania rozdwojonych końcówek.

Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że cieniowanie włosów przyniesie odpowiednie efekty, to powinniśmy się upewnić, że udamy się do fryzjera, który faktycznie się zna na tego typu działaniach, a to będzie oznaczało, że efekt końcowy będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Jeśli chodzi o cieniowanie włosów długich, to musi być tutaj zachowana odpowiednia proporcja, a to oznacza, że samo cieniowanie powinno być przeprowadzone stopniowo i delikatnie, tak aby po zakończonej pracy wszystko wyglądało naturalnie. Takie cieniowanie włosów może całkowicie wpłynąć na ich strukturę i nasz finalny wygląd, a to oznacza, że powinniśmy dopasować je do naszych włosów i owalu twarzy. Oczywiście, żeby wszystko się udało, musimy też dopilnować, aby cieniowanie włosów odbywało się krok po kroku, tak jak powinno. Nie można tutaj zapomnieć o przyszykowaniu niezbędnych akcesoriów, o związaniu włosów, których początkowo nie chcemy przycinać ponieważ znajdują się one na zewnątrz. Warto także delikatnie dokładać kolejne pasma, które będziemy przycinać, a które do tej pory pozostawały związane na czubku głowy. Na koniec trzeba rozczesać włosy i sprawdzić, czy efekt jest taki jak chcieliśmy. Jeśli uznamy, że możemy cieniowanie włosów zrobić jeszcze trochę mocniejsze, to musimy wówczas zacząć wszystko od początku. Jednak najważniejsze jest to, aby wykonać je w taki sposób, żeby ostateczny efekt jaki uzyskamy, był naturalny i sprawiał, że z danej twarzy wydobędziemy wszystko co najlepsze, a co do tej pory było zakryte przez źle dobraną fryzurę.

Dlatego też, jeśli chcemy zrobić cieniowanie włosów, to musimy mieć pewność, że udamy się z tym do fryzjera, który faktycznie ma spore doświadczenie w tym zakresie.