Jeśli czujemy, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego, że nie funkcjonuje on tak dobrze jak do tej pory, może szybciej się męczymy, może odczuwamy ból w klatce piersiowej, to jak najszybciej powinniśmy się udać do lekarza. Na początek może to być lekarz rodzinny, który przeprowadzi podstawowe badania. Jeśli uzna on, że jest to konieczne, może się wówczas okazać, że polecony będzie nam kardiolog poznań, który przeprowadzi dokładniejsze badania. Może się okazać, że ten specjalista zaleci nam wykonanie badania EKG. Co więcej, kardiolog poznań nie tylko je wykona, ale również zinterpretuje wyniki, a to oznacza, że będzie mógł zalecić nam odpowiednie leczenie, jeśli okaże się, że nasze serce nie działa w taki sposób jak powinno.

Kiedy więc kardiolog poznań powinien się zdecydować na zrobienie nam EKG?

W jakich przypadkach kardiolog poznań zleci badanie elektrokardiogramem?

Może nam się wydawać, że badania stanu serca przeprowadzane są tylko wtedy, gdy odczuwamy jakieś problemy z tym narządem, typu bóle w klatce piersiowej czy jego kołatanie. Prawda jednak jest taka, że to nie jedyne sytuacje, które mogą sprawić, że kardiolog poznań będzie kazał nam się udać na badanie EKG. Może nam być ono zalecone również wtedy, gdy będziemy mieli duszności, omdlenia, a nawet zawroty głowy. Im szybciej kardiolog poznań zleci takie badanie i co więcej zapozna się z jego wynikami, tym większa będzie szansa, że nieprawidłowości w pracy serca zostaną szybko odkryte i możliwe będzie podjęcie odpowiedniego leczenia. Może się też okazać, że w niektórych przypadkach, takie EKG będzie wykonywane regularnie.

Warto więc sprawdzić, kto powinien systematycznie wykonywać takie badania.

Kogo kardiolog poznań powinien mieć pod stałą opieką?

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że niektóre osoby potrzebują stałej opieki lekarskiej. Wówczas kardiolog poznań systematycznie będzie mógł wykonywać niezbędne badania, a to oznacza, że w razie czego, szybko wykryje wszelkie nieprawidłowości, które powinny chociażby sygnalizować konieczność zmiany dawkowania leków. Takie systematyczne badanie EKG, kardiolog poznań będzie zlecał tym pacjentom, którzy przeszli zawał serca, posiadają rozrusznik serca, czy zapalenie mięśnia sercowego. Co więcej, może się okazać, że większą uwagę na naszą osobę kardiolog poznań zwróci również wówczas, gdy będziemy mieli zaburzenia rytmu serca, jak również problemy z ciśnieniem tętniczym.

W przypadku niektórych operacji, takie badanie również może się okazać niezbędne. Powinniśmy mieć świadomość, że kardiolog poznań najpierw przeprowadzi z nami wywiad i wszystkie możliwe badania, które będzie mógł wykonać w swoim gabinecie. Później jednak może się okazać, że niezbędne będzie przeprowadzenie badania EKG. Może się okazać, że będziemy mieli wykonać EKG spoczynkowe, ale jeśli się okaże, że nasze problemy nasilają się po wysiłku, to kardiolog poznań może nam kazać wykonać EKG wysiłkowe. Jeszcze innym rozwiązaniem jest skorzystanie z Holtera, który będziemy mieli na sobie przez określony czas, aby kardiolog poznań mógł sprawdzić jak nasze serce pracowało w poszczególnych momentach przez całą dobę.

Najważniejsze jednak jest to, abyśmy widząc, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego, jak najszybciej udali się na badanie. Wówczas kardiolog poznań będzie mógł wszystko sprawdzić i powiedzieć nam, co może być przyczyną naszych problemów, a co jeszcze ważniejsze, będzie mógł wdrożyć odpowiednie działania, pozwalające na wzmocnienie naszego serca, a co się z tym wiąże, na poprawę funkcjonowania całego organizmu.