Biały, piękny uśmiech to niewątpliwie marzenie wielu ludzi. Nic więc dziwnego, że szukają oni sposobu, aby taki właśnie uśmiech uzyskać. Jak się okazuje, obecnie mamy sporo możliwości na wybielenie zębów, właśnie tak, aby były białe i piękne. Niektóre z nich będziemy mogli wykonać sami w domu, ale możemy także udać się do stomatologa, tak aby on jako specjalista zajął się tą kwestią. Jaka jest wówczas różnica w takim wybielaniu, na jak długo ono wystarczy? Co wybrać, aby była jak największa szansa, że będziemy zadowoleni ze swojej decyzji i jednocześnie z przyjemnością będziemy patrzyli na swój uśmiech?

Sposób wybielania

Jeżeli chodzi o efekt końcowy wybielania zębów, to wiele będzie zależało od tego, z jakiej metody skorzystamy. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju pasty do zębów i płyny do płukania, które będą miały za zadanie wybielić nasze zęby. W zależności od stopnia ich odbarwienia i stanu naszych zębów, efekt może być lepszy albo gorszy. Jednak istnieje spora szansa, że uda nam się je przynajmniej trochę wybielić. Jednak musimy wiedzieć, że przy tego typu działaniach efekt naszych wysiłków może nie pozostać zbyt długo na naszych zębach. Dlatego warto się zastanowić czy nie umówić się do dentysty. On za pomocą specjalnych preparatów będzie mógł wybielić zęby, a wówczas efekt będzie się utrzymywał przez dłuższy czas. Dodatkowo jeszcze samo wybielanie zębów może dać lepsze efekty, więc z pewnością warto się nad tym zastanowić. Oczywiście u stomatologa zapłacimy więcej, jednak będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie zrobione tak jak należy, bez obaw że zniszczymy zęby i dłużej będziemy mogli się cieszyć z efektu. Ale czy takie wybielanie zębów jest trwałe?

Na jak długo?

Z pewnością zastanawiamy się, na jak długo starczy takie wybielanie zębów, zwłaszcza jeśli mamy za nie zapłacić u stomatologa. Wiele będzie tutaj zależało od stanu naszych zębów i od naszego stylu życia. Jeśli nasze zęby nie są zbyt mocno porowate, jeśli nie spożywamy produktów, które zawierają dużo barwników, to istnieje szansa, że takie wybielanie zębów Warszawa wystarczy nawet na dwa lata. Jeśli porowatość naszych zębów jest duża, albo jeśli pijemy dużo kawy, herbaty, palimy papierosy, to wówczas może się okazać, że będziemy musieli taki zabieg powtarzać co pół roku. Poza tym warto także pamiętać, że duży wpływ na odbarwienie naszych zębów będą miały także jagody, czerwone wino czy coca – cola. Po wykonanym zabiegu przez trzy doby także powinniśmy wystrzegać się wszelkich zachowań, które mają duży wpływ na odbarwienie zębów, a więc inaczej mówiąc stosować białą dietę. Musimy mieć świadomość, że o ile możemy zmienić nasze nawyki odnośnie spożywania produktów, które mocno barwią zęby, o tyle nie ma możliwości, aby wcześniej sprawdzić porowatość naszych zębów. Może się więc okazać, że chociaż nie jemy niczego, co mogłoby barwić nasze zęby, to jednak sam stan naszych zębów sprawi, że będziemy musieli je regularnie wybielać przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Nie mniej warto spróbować, bo efekt takich działań będzie niesamowity