Otwieramy usta podczas rozmowy, albo rozchylamy je w szerokim uśmiechu i zastanawiamy się, czy nasze zęby są białe, czy może jednak mają żółty odcień? A może chcielibyśmy się śmiać głośno i swobodnie, ale świadomość, że nie mamy śnieżnobiałych zębów skutecznie nas blokuje? W każdej chwili możemy podjąć walkę o piękne, zdrowie i białe zęby. Co więcej, możemy to zrobić na wiele różnych sposobów, zarówno wykonywanych w domu, jak i w gabinecie u dentysty. Co będzie najlepsze dla nas?

Co możemy zrobić w domu?

Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w pewnej mierze kolor naszych zębów i to czy będą one śnieżnobiałe czy nie, będzie zależał od naszych genów. Jednak częste picie kawy, mocnej herbaty, palenie papierosów czy niewłaściwa pielęgnacja, również mogą prowadzić do ich żółknięcia. Dlatego na początku powinniśmy ograniczyć do minimum wszystkie produkty, które powodują żółknięcie naszych zębów. Następnie powinniśmy dopilnować, aby stosować specjalne pasty wybielające, które bez problemów będziemy mogli kupić w drogeriach. Jednak może się okazać, że tego typu działania to będzie zbyt mało, aby móc się cieszyć białymi zębami, które będą naszą dumą i które z chęcią będziemy pokazywali. Wówczas warto się udać do stomatologa, aby wybrał dla nas odpowiedni sposób wybielania zębów.

Co zaproponuje dentysta?

W pierwszej kolejności dentysta sprawdzi czy nie mamy czasami kamienia na zębach, bo jeśli tak to trzeba będzie go usunąć. W następnej kolejności może nam wykonać odlew zębów na podstawie którego przygotuje specjalną silikonową nakładkę na zęby. Przez jakiś czas będziemy mieli w niej umieszczać specjalistyczny żel do wybielania zębów i zakładać ją na kilka godzin w ciągu dnia. Dzięki odpowiednio dobranemu żelowi i właściwie przylegającej nakładce możemy być pewni, że w krótkim czasie nasze zęby staną się białe i nie będziemy musieli się już przejmować ich kolorem. Taki zabieg wybielający u stomatologa może sporo kosztować, jednak efekt końcowy, który dzięki temu uzyskamy, z pewnością będzie wart tych pieniędzy. Warto na początek spróbować odstawić wszystko co prowadzi do żółknięcia zębów i zacząć korzystać ze specjalnych past wybielających. Jeśli to nie pomoże, to wówczas powinniśmy sięgnąć po specjalistyczne środki, które może nam przepisać dentysta. On będzie potrafił ocenić skalę naszego problemu, a więc łatwiej będzie mu powiedzieć, co może poprawić wygląd naszych zębów i w jaki sposób możemy sprawić, aby prezentowały się one bardziej biało. Im szybciej zaczniemy je wybielać, tym szybciej uzyskamy oczekiwany efekt.