Musimy w końcu zdawać sobie sprawę z tego, że w warzywach i owocach możemy znaleźć wiele naturalnych składników odżywczych i witamin, a to oznacza, że wcale nie musimy łykać różnego rodzaju suplementów, aby mieć pewność, że będziemy prawidłowo dbać o nasze zdrowie. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie co znajdziemy i jakie właściwości mają poszczególne rośliny. Wówczas będziemy wiedzieli, co powinniśmy jeść i w jaki sposób je przyjmować, aby maksymalnie zwiększyć ilość przyjmowanych witamin.

Gdzie znajdziemy beta karoten?

Z pewnością każdy z nas słyszał o beta karotenie, a więc naturalnym barwniku, który znajduje się w pomarańczowych warzywach i owocach, takich jak: marchewka, dynia, brzoskwinia czy pomarańcza. To tam jest go najwięcej, to dlatego warto jeść te owoce i pić z nich sok. Ale czy wiemy, jak wiele pozytywnych właściwości on w sobie posiada? Warto wiedzieć, że beta karoten, w organizmie człowieka przekształca się w witaminę A, a ona jest niezbędna, aby nasz organizm naprawdę dobrze funkcjonował. Dlatego też, tak ważne jest, abyśmy regularnie jedli warzywa i owoce ją posiadające. Wówczas nie tylko nasze ciało będzie miało ładniejszy odcień skóry, ale również będziemy mieli lepszy wzrok i skórę chronioną przed działaniem promieni UV.

Czy można ją przedawkować?

Może się okazać, że w pewnym momencie zaczniemy się zastanawiać, czy beta karoten można przedawkować, a jeśli tak, to czy jest to niebezpieczne dla życia. Prawda jest taka, że można go przedawkować, jednak nie będzie to niebezpieczne dla naszego organizmu. Jeśli będziemy spożywać za dużo beta karotenu, to nasza skóra będzie miała mało estetyczny, żółty odcień. Nie jest to groźne, ale z pewnością nie będzie to też wyglądało zbyt ładnie. Na szczęście jak się okazuje, nadmiar beta karotenu jest wydalany z naszego ciała wraz z kałem, a więc tak naprawdę nie powinniśmy mieć problemów z tym, aby szybko pozbyć się tej mało przyjemnej koloryzacji. Jednak, jeśli z umiarem będziemy jeść owoce i pić soki z witamin oraz owoców, które zawierają w sobie beta karoten, to nie powinniśmy mieć problemów z tym zjawiskiem. Warto zobaczyć, co może nam zaoferować spożywanie produktów bogatych w beta karoten. Są one naprawdę dobre dla naszego zdrowia, a więc powinniśmy dopilnować, aby przyjmować je w odpowiedniej ilości. Jeśli jednak nie chcemy jeść owoców i warzyw, to zawsze też możemy sięgnąć po tabletki i suplementy zawierające ten składnik. Jednak wówczas lepiej zrobimy, jeśli najpierw skontaktujemy się z lekarzem i zapytamy, co nam poleci.