Mocne, gęste i lśniące włosy to marzenie wielu osób. Mogłoby się wydawać, że jeśli takich nie mamy, to już ich mieć nie będziemy. Jednak samodzielnie możemy wpływać na wygląd naszych włosów, a co się z tym wiąże, możemy sprawić, że będą one naprawdę piękne. Co więc powinniśmy zrobić, aby nasze włosy stały się dla nas powodem do dumy? Może się okazać, że jest to znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać.

Zwróć uwagę na to, co jesz

Przede wszystkim walkę o gęste i mocne włosy powinniśmy rozpocząć od zbilansowanej diety. To oznacza, że powinniśmy zwracać większą uwagę na to, co jemy, aby mieć pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi wszystko to, co najlepsze. Dlatego właśnie musimy zadbać, aby nasza dieta była bogata w warzywa, owoce i ryby. Muszą się w niej znaleźć witaminy z grup B, A, E, ale również musimy dopilnować, aby znalazł się w nich cynk, żelazo i selen. Jeśli sama dieta nie będzie przynosiła oczekiwanych rezultatów, albo chcemy je przyspieszyć, to warto sięgnąć po specjalne suplementy diety. One także będą w sobie zawierały wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Co więcej, będą tak zbilansowane, że nie tylko będziemy mieli wszystko, co potrzebne w jednym miejscu, ale także będą nam one oferowały maksymalne dawki, jakie powinniśmy przyjmować.

O czym jeszcze musimy wiedzieć?

O co jeszcze powinniśmy zadbać, aby móc się pochwalić mocnymi i gęstymi włosami? Przede wszystkim myjmy je tylko wtedy, kiedy jest to konieczne, dodatkowo dopilnujmy też, aby stosować tylko delikatne kosmetyki, które nie będą obciążać naszych włosów. Warto także regularnie podcinać końcówki, dzięki czemu nasze włosy nie tylko będą mocniejsze, ale także będą szybciej rosnąć. Włosy wbrew pozorom są bardzo delikatne, a to oznacza, że też takiego traktowania potrzebują. Dlatego pamiętajmy, aby po każdym ich myciu zamykać ich łuski. W jaki sposób to zrobić? Myjmy je ciepłą wodą, ale nie gorącą. Jednak do spłukiwania używajmy zimnej wody, bo wówczas wszystkie łuski się zamkną, a nasze włosy będą mocniejsze. Dobrze też, jeśli ograniczymy częstotliwość używania: prostownicy, lokówki czy suszarki, im mniej będą wystawione na działanie gorącego powietrza, tym będą mocniejsze. Wystarczy tylko, że zadbamy o odpowiednią dietę i dopilnujemy, aby traktować nasze włosy z odpowiednią delikatnością. Warto też stosować pokrzywę czy skrzyp polny, które będą odpowiadały za pielęgnację naszych włosów i ich odpowiednie wzmocnienie. Tych kilka zasad wystarczy, abyśmy osiągnęli oczekiwane rezultaty.