Jeżeli potrzebujemy sprzętu do rehabilitacji, to z pewnością robimy dokładny wywiad odnośnie tego, w co się powinniśmy zaopatrzyć, co będzie najlepiej działało na nasze schorzenia, jak również tego, w jakiej cenie powinny być te urządzenia, tak abyśmy mieli pewność, że dokonujemy naprawdę dobrego wyboru. Co więcej, taki sprzęt kupuje się zazwyczaj z myślą o najbliższych latach, a więc nie tylko chcemy mieć pewność, że pomoże nam on odpowiednio zadbać o nasze ciało, ale również, że faktycznie dobrze będzie nam służył przez ten cały czas. Jednak żeby tak było, musimy też o niego odpowiednio dbać.

Stosowanie zgodnie z przeznaczeniem

Jeśli chcemy mieć pewność, że stosowany przez nas sprzęt do rehabilitacji, będzie mógł nam posłużyć przez naprawdę długi czas, to musimy się zapoznać z jego przeznaczeniem i instrukcją obsługi. Tylko wtedy, gdy będziemy z niego korzystać w prawidłowy sposób, gdy będziemy mieli pewność, że został dobrze złożony, będziemy mieli gwarancję, że naprawdę będziemy mogli korzystać z niego przez bardzo długi czas.

Odpowiednie przechowywanie

Z pewnością producent dołączył do swojego sprzętu informację o tym, w jaki sposób powinien on być przechowywany i jak montowany. Jeśli będziemy się do tego stosować, istnieje duża szansa na to, że faktycznie przez długie lata będzie on działał tak jak powinien. Jeśli jest powiedziane, że przed schowaniem trzeba taki sprzęt dokładnie wyczyścić, to powinniśmy to zrobić. Jeśli mamy korzystać ze sprzętu zamocowanego na drzwiach, to musimy się upewnić, że jest on dobrze przymocowany i że nagle nam nie spadnie. Im dokładniej zapoznamy się z zaleceniami producenta odnośnie odpowiedniej dbałości o sprzęt do rehabilitacji, który zdecydowaliśmy się kupić, tym większa będzie szansa, że będzie on działał tak jak należy i będziemy zadowoleni ze swojego wyboru. Jeśli sprzęt jest niewielki i można go schować, to powinniśmy to robić, aby czasami przez przypadek się nie zniszczył.

Każdy sprzęt rehabilitacyjny ma swoje wymagania. Im lepiej zapoznamy się z informacjami przekazanymi przez producenta, tym większa będzie szansa, że uda nam się faktycznie dobrze z tym sprzętem obchodzić. Wystarczy po prostu, że będziemy z niego korzystać zgodnie z przeznaczeniem i że będziemy go przechowywać w odpowiednich warunkach, które są zalecane przez producenta. Zazwyczaj oznacza to, unikanie wilgotnych pomieszczeń, wycieranie takiego sprzętu odpowiednimi szmatkami i przechowywanie w odpowiednich futerałach, jeśli takie są do niego dołączone.