Na co dzień raczej nie myślimy o tym, aby monitować nasze zdrowie non stop. Jednak czasami jest taka potrzeba, a to oznacza, że wówczas pacjent powinien dostosować się do zaleceń lekarza i skorzystać z możliwości całodobowego monitorowania stanu swojego zdrowia. Jak się okazuje, przy wykorzystaniu odpowiednich, nowoczesnych urządzeń, to wcale nie musi być trudne.

Czuwają nad sercem na odległość

Jeśli coś niedobrego dzieje się z naszym serem, to może się okazać, że niezbędna będzie nam zdalna opieka kardiologiczna. Na czym ona polega? Będziemy na stałe podłączeni do przenośnego rejestratora sygnału EKG i ruchów oddechowych. Nie jest to urządzenie ani duże, ani ciężkie, a to oznacza, że wszystkie codzienne obowiązki będziemy mogli wykonywać bez najmniejszego problemu. Urządzenie to, cały czas będzie monitorowało sytuację, będzie sprawdzało co się dzieje z naszym sercem, a dodatkowo co jakiś czas, będzie przesyłało odpowiednie dane do lekarza, który będzie połączony z tym urządzeniem. Dzięki temu, na bieżąco będzie on mógł kontrolować sytuację i sprawdzać, co się z nami dzieje.

Odpowiednia reakcja

Jeśli zgodzimy się na taką zdalną opiekę kardiologiczną, to możemy być pewni, że w razie poważnych zaburzeń, dotrze do nas pomoc. Pracownik medyczny, który zauważy naszą anomalię, może nas skierować na zdalną rozmowę z lekarzem, albo sam może omówić nasz przypadek z lekarzem dyżurującym, a jeśli otrzymane przez niego wyniki będą bardzo złe, może zdecydować nawet o wysłaniu karetki. Co więcej, podlegając pod zdalną opiekę kardiologiczną, będziemy mieli możliwość samodzielnego wysłania wyników, jeśli poczujemy się źle i uznamy, że zapis pracy naszego serca i ruchu oddechowego, natychmiast powinien trafić do odpowiednich osób, aby mógł być przez nie sprawdzony. Możemy być tutaj pewni, że wszystkie działania będą przeprowadzone szybko, na wysokim poziomie i adekwatnie do sytuacji, jaka będzie miała miejsce. Taką zdalną opieką kardiologiczną możemy być objęci przez określony czas. Czasami może być on bardzo krótki, czasami dłuższy. Pewne jednak jest to, że to zdalne urządzenie w niczym nie będzie nam przeszkadzało, a pomoże wychwycić nawet najmniejsze anomalie pojawiające się w pracy naszego serca. Dzięki temu, lekarz z większą dokładnością będzie mógł określić co nam jest i zaproponować nam odpowiednie działania. Co więcej, sami również będziemy spokojniejsi, wiedząc, że cały czas jest ktoś, kto czuwa nad pracą naszego serca i wyśle do nas odpowiednią pomoc, od razu, gdy tylko będziemy tego potrzebować.